Badem Yağı Sakal Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Badem Yağı Sakal Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem yağı sakal, doğal yoldan sakal çıkarmada oldukça etkili olan bir yağdır. Erkekler için sakal bakımı çok önemlidir. Günümüzde sakal ve bıyık bırakma moda olup, badem yağı sakalların daha canlı ve gür çıkmasını sağlamaktadır, ayrıca sakal çıkmayan kısımlarda kökleri besleyerek yeniden çıkmasına neden olur. Aynı zamanda bıyık bakımı içinde oldukça önemlidir.

Tatlı badem yağı cilt kremlerinin yapımında, kozmetik ürünlerde çok fazla kullanılmaktadır. Ayrıca badem yağının içerisinde kalsiyum minerali, potasyum, magnezyum, manganez ve çinko mineralleri oldukça yüksek oranda bulunmaktadır. Hem cildi besleyici özelliği olup, ciltteki tüm problemleri giderici özelliği bulunmaktadır. Doğal olarak ciltteki enfeksiyonları giderici, yara iyileştirici, ciltteki yanıkları iyileştirici ve cildi nemlendirici özellikleri bulunmaktadır. Badem yağının içerisinde bulunan A ve K vitaminleri cilt sağlımızı korumaktadır.

Sakallar bazı zamanlarda çok fazla dökülebilir. Sakallardaki bu dökülmeleri engellemek için badem yağı ile doğal bir tedavi uygulanabilir. Badem yağının faydaları oldukça kuvvetlidir. Erkekler ilk zamanlarda sakallarının gür çıkması için uğraş verirler, bakımı için birçok yönteme başvururlar. Eğer sakal problemi yaşıyorsanız sizde badem yağından ve özel karışımlarından faydalanabilirsiniz. Sakal dökülmelerine, zayıf sakalların güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Badem yağı sakal için nasıl uygulanır?

Avuç içerisine alınan bir miktar badem yağı sakal bölümüne güzelce yedirilerek sürülür. Bu uygulamayı yaptıktan sonra iki saat boyunca bölgeye su sürülmeden beklenir. Sakalların badem yağını iyice çekmesi beklenir. İki saat sonunda sakal bölgesi güzelce ılık su yıkanır. Badem yağı sakal uygulamasında en kolay yöntem bu yöntemdir.

Aynı zamanda badem yağını başka yağlar ile karıştırarak da sakal bakımı yapılabilir. Bu uygulamalar; bir miktar badem yağı içerisine ezilmiş sarımsak ilave edilerek karıştırılır. Daha sonra bu karışım bir ay boyunca kapalı bir kap içerisinde bekletilir, böylece sarımsak özlü badem yağı elde edilmiş olur. Sarımsak kokusundan rahatsız olunuyorsa içerisine birkaç damla lavanta eklenebilir. Lavanta eklenmesi karışımın daha kuvvetli olmasını sağlamaktadır. Bu karışım akşamları sakal bölgesine yedirilerek güzelce sürülür. Gece boyunca bekletildikten sonra sabah sakal bölgesi yıkanır. Kısa zamanda sakalların canlı ve gür çıkmasını sağlayacaktır.

Bir diğer uygulama ise badem yağının biberiye yağı, avokado yağı ve hint yağı ile karıştırılması ile elde edilmektedir. Bu karışımı sakalların az çıkan kısımlarında sakalların daha gür çıkmasını sağlamak amacı ile ve daha hızlı uzaması için sakal bakımında aşağıdaki miktarlarda belirtilen yağları karıştırarak uygulamanız önerilmektedir.
  • 30 mg saf badem yağı
  • 30 mg saf hint yağı
  • 30 mg saf biberiye yağı
  • 20 mg avokado yağı
Saf ve doğal olan badem yağı, hint yağı, biberiye yağı ve avokado yağları bir kap içerisinde karıştırılır. Her akşam yatmadan önce bu karışımı sakallara güzelce yedirerek sürün. Sabah kalkıldığında sakal bölgenizi yıkayabilirsiniz. Sakal bölgesine uygulanan bu karışım etkisini ancak 4 veya 6 ay sonra gösterecektir. Sakallar eski sağlığına kısa zamanda kavuşacaktır. Badem yağı sakal için etkisini traştan sonra kendini göstermektedir, traştan sonra badem yağı karışımlarını sürmeniz önerilmektedir. Traştan sonra badem yağını sürmek sakalların sağlıklı uzaması ve gür çıkması için çok daha önemlidir.

Badem Yağı Sakal Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bodur Badem Ağacının Bakımı

Bodur Badem Ağacının Bakımı

Haber Bülteni

Güncel

Badem Fidanı Çeşitleri

Badem Fidanı Çeşitleri

Güncel

Badem Yağı Cilt Lekeleri Tarifi ve Malzemeleri

Badem Yağı Cilt Lekeleri Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Mardin Badem Şekeri Nasıl Yapılır?

Mardin Badem Şekeri Nasıl Yapılır?

Badem Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem Kaç Kalori?dir?

Badem Kaç Kalori?dir?

100 Gram Badem Besin Değeri

100 Gram Badem Besin Değeri

Ferragnes Badem Fidanı Bakımı

Ferragnes Badem Fidanı Bakımı

Badem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Sakal Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Sakal Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6