Badem Şerbeti Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Badem Şerbeti Tarifi ve Malzemeleri

Badem şerbeti, birçok sağlığa yararlı vitaminleri bulunmaktadır. Ancak şekerli olan bu şerbet birçok hastalığa da deva olabiliyor. Bu şerbet bütün hastalıklara neredeyse deva olur. Sizin hangi hastalığınız varsa bile bu hastalığı geçirebilir. Badem şerbetinin çıkma tarihi 1900'lere dayanmaktadır. Badem şerbetinin bütün hastalığa yararı var demiştik badem şerbetini ayak çatlakların yok olmasına bile yardım eder. Bu el çatlakları içinde geçerlidir. Bu çatlakların geçmesi için her gün bir kez olmak şartıyla sürmeniz gerekmekte ve yarım saat çatlağın üzerinde durması gerekmekte bunu en az 1 ay yaptığınız zaman çatlaklar yok olur.

Badem Şerbetini Yapmak İçin Malzemeleri
  • Badem
  • Şeker
  • Gül suyu
Badem Şerbeti Nasıl Yapılır?

İçinden çıkarılmış bademleri güzelce yıkayarak küçük bir tavada haşlayınız. Haşladıktan sonra Çıkartılıp soğuk su ile yıkayınız. Bu yıkanan badem güzelce dövün ancak çok küçük yapmayın parçacık da olmaması lazım. Bu dövülen badem kaynar suda kaynatın. Kaynadığı zaman süt gibi bir renk alır. Bu kaynayan bademi iyice süzün. Süzdükten sonra çıkan pasoya iki kez daha kaynatın ve onu da süzün.

Sonra soğumadan şekerinin ilave edin. Bu şekerini ilave ettiğiniz şerbetin şekerini koyun. Şekeri koyulduktan sonra kaselere servis yapın ve sıcak sıcak yiyin. Badem şerbetini çok sıcakken çay gibide içebilirsiniz çay gibi içtiğiniz zaman su şerbetin adı sübye olarak değişir ve sübye olarak geçer.

Badem Şerbeti Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Badem Türleri ve Özellikleri

Badem Türleri ve Özellikleri

Badem Budama Zamanı

Badem Budama Zamanı

Bebek Badem Ezmesi

Bebek Badem Ezmesi

Popüler İçerikler

Editörün Seçtiği

Badem Nasıl Soyulur?

Badem Nasıl Soyulur?

Haber Bülteni

Güncel

Badem Kaç Kalori?dir?

Badem Kaç Kalori?dir?

Güncel

Badem Ezmesi Tarifi ve Malzemeleri

Badem Ezmesi Tarifi ve Malzemeleri